Bądź stylowa zimą

Wraz z początkiem listopada, a często nawet wcześniej, przestawiamy się na zimowy sposób ubierania. Wyciągamy z szafy płaszcze i grube kurtki, przygotowując się do znacznie niższych temperatur. Odkurzamy zimowe buty – botki i kozaki, przepraszamy również czapki i szaliki. Jednak trzeba przyznać, że pomimo wielości ubrań wierzchnich, ich odcienie są zwykle szare i smutne, a kroje lekko oklepane. Chodzi przecież o to, żeby było nam ciepło. Ale można połączyć przyjemne z użytecznym. Takim rozwiązaniem będą eleganckie płaszcze.

Płaszcz może być wykorzystywany zarówno jesienią jak i zimą, choć trzeba wziąć przy nim poprawkę na spadający śnieg. Zwykle bowiem nie są one wodoodporne, przemokniemy więc i możemy nabawić się jakiejś choroby. Choć w dobie ostatniego czasu, przemoknięcie od śniegu nam nie grozi.

W damskiej szafie powinien pojawić się zarówno stylowy płaszcz jak i kurtka. Jedno i drugie przyda się nam w zależności od okazji. Kurtkę możemy nosić na co dzień i w chłodniejsze dni. Płaszcz idealnie nada się na większe wyjście, randkę czy do pracy. Ubierajmy go wszędzie tam, gdzie zależy nam na eleganckim wyglądzie. Projektanci oferują płaszcze wygodne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, idealnie dopasowane do sylwetki i tak naprawdę we wszystkich wariantach cenowych.

Spośród wielu modeli wybrać można płaszcze zapinane na suwak albo guziczki. Częstym rozwiązaniem jest również pasek, który wiążemy w pasie. Pomaga on w budowaniu sylwetki i pozwala pokazać talię. Modele dostępne są w wariantach bez i z kapturem. Takie eleganckie płaszcze mają wiele kieszeni, co w ubraniu zimowym staje się niezwykle przydatne.

Płaszcze łączyć można praktycznie ze wszystkim. Pasować będą zarówno do spodni jak i do sukienek, a także do butów na obcasie, a nawet trampek. W nich zdecydowanie pokażesz swoją osobowość, będziesz czuła się wygodnie i elegancko. Wystarczy, że wybierzesz model w odpowiednim fasonie i kolorze dla siebie, dołożysz do niego niezbędne dodatki, takie jak szalik czy czapkę i będziesz wyglądać bosko.

Płaszcze najlepiej kupować wiosną, gdy ceny w sklepach ulegają obniżeniu. Można wtedy za połowę ceny wyrwać coś naprawdę fajnego i nie ucierpi na tym nasz portfel. Taki zakup trzeba jednak wcześniej odpowiednio zaplanować Raz kupiony płaszcz chcemy przecież nosić przez kilka sezonów, musi być więc do nas dopasowany. Inaczej zostawimy go w szafie i będziemy się zastanawiać z jakim sposób skorzystać, by go sprzedać i by nie zagracał w naszej szafie cennego miejsca.